Az Európai Unió autóipari szén-dioxid kibocsátási célértékeinek teljesítése körül kialakult feszültség egyre inkább fokozódik. A legnagyobb autóipari gyártókat is felvonultató tagállami vezetők arra kérik Brüsszelt, hogy tekintsen el a bírságok kiszabásától. A problémán segíthet az európai autógyártás jövőjéről szóló, januárban induló stratégiai megbeszélés, aminek célja egy versenyképes uniós autóipar megalapozása.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök és tanácsadói új stratégiát javasolnak az autóipar átalakítására, amely az elektromos járművek (EV) vásárlásához nyújtott szövetségi támogatások csökkentését vagy megszüntetését, valamint a hazai gyártás ösztönzését célozza. A tervek között szerepel a jelenlegi 7500 dolláros adókedvezmény eltörlése és a Biden-kormányzat szigorú üzemanyag-fogyasztási és CO₂-kibocsátási szabályainak visszavonása. Ezzel párhuzamosan a fejlett gyártási adójóváírások megtartásával támogatnák az elektromos autók és ellátási láncuk hazai gyártását. A szabályozási környezet reformjával enyhítenék az önvezető autókra vonatkozó előírásokat, és eltörölnék a gyártók automatizált vezetési technológiákkal kapcsolatos balesetek jelentésére vonatkozó kötelezettségét - közölte a Bloomberg.
Kilőttek a Nissan részvényei szerdán, miután a japán sajtóban megjelent egy hír a Honda és a Nissan lehetséges egyesüléséről - számolt be a CNBC.
Az olasz kormánynak kedden mutatja be hosszú távú gyártási tervét a Stellantis, amelynek részeként egy új modell gyártása kezdődhet meg az egyik olaszországi üzemben.
Az olasz miniszterelnök, Giorgia Meloni kedden a parlamentben felszólalt az Európai Unió autóipari kibocsátási célértékeivel kapcsolatos bírságok ellen. A kormányfő határozott álláspontot képviselt az uniós szabályozással szemben, véleményes szerint a jelenlegi EU-s megközelítés az európai autóipar összeomlásához vezethet.
Az európai autógyártók emelni készülnek a belsőégésű motorral szerelt autók árát, hogy az elektromos autókkal szembeni árelőny felszámolásával a januárban életbe lépő új emissziós előírásoknak megfelelően növelni tudják az elektromos autók részarányát eladásaikban.
Kilőtt és ezzel a hét első napján is új történelmi csúcsra emelkedett a Tesla részvényeinek árfolyama a Amerikában. A befektetők Donald Trump novemberi győzelme óta árazzák azt, hogy a leendő elnöknek köszönhetően nagy hátszelet kaphat a vállalat, most pedig úgy tűnik, hogy az elemzők is kezdik észrevenni a Tesla részvényeiben rejlő lehetőségeket.
Új, minden korábbinál magasabb célár érkezett a Teslára, az elemzőház szerint a mesterséges intelligencia és a teljes önvezetés lesz a nagy sztori, Trump pedig segíthet a Teslának a céljai elérésében.
A korábban tervezett 2028 helyett csak 2029-ben dobja piacra első elektromos autóját a Lamborghini. A cég vezérigazgatója szerint a luxusautók piaca egyszerűen még nem érett meg a teljes elektromosításra.
A brazil kikötőkben ragadt több tízezer kínai elektromos autó azt jelzi, hogy a világ egyik legnagyobb autópiacán is új folyamatok indultak meg. A külföldi elektromos autók behozatali vámkedvezményének megszűnése a brazil autóipar védelmét célozza, és a lépés megkérdőjelezi a BYD és Great Wall Motor (GWM) kínai autógyártók jövőbeli terjeszkedési terveit - írta meg a Bloomberg.
A Tesla Model Y lett az első olyan elektromos autó, amelyből 500 darabot igényeltek a 30 milliárd forintos vállalati e-autó pályázaton, megelőzve a korábban vezető BYD ATTO 3-at. A program eddig 4426 vállalkozástól fogadott be kérelmeket, összesen 20,3 milliárd forint értékben - közölte az Energiaügyi Minisztérium Facebook oldalán.
Újabb csúcsot döntött a beérkező kérelmek száma a vállalati zöldautó programban: már több mint 5200 elektromos járműre igényeltek állami hozzájárulást. A könnyített pályázati feltételek és a tetemes támogatási összegek új lendületet adtak az elektromos mobilitásnak - közölte az Energiaügyi Minisztérium Facebook oldalán.
A Bosch nemrég bejelentett létszámcsökkentési programjai miatt mintegy 8-10 ezer munkahely került veszélybe Németországban, írja a vállalat felügyelőbizottságának elnökhelyettesére hivatkozva a Reuters.
Elon Musk vagyona új magasságokba emelkedett, miután elérte a 400 milliárd dolláros nettó vagyont, ami korábban még senkinek sem sikerült. Musk vagyona egyébként már több mint 60 százalékkal emelkedett Donald Trump november elején aratott győzelme óta - közölte a Bloomberg.
A Morgan Stanley elemzői szerint Európa vezető autógyártói 2025-ben jelentős fellendülés előtt állhatnak, írja a MarketWatch.
Nagy ambíciókkal indult neki a General Motors a robottaxi szolgáltatás fejlesztéséhez, most viszont úgy döntöttek, hogy több mint 10 milliárd dollár befektetés után leállítják a Cruise fejlesztéseit, írja a Reuters.
Intenzív szakaszában van a háború.
Erős állítást tett az elemző.
Szankcionált személy lehetett a célpont.
Bevetették a "Sárkány leheletét"
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?